Nejste přihlášeni (Přihlásit se)


Pro lektory

Jak se zaregistruji na stránky jako vyučující?
Postačí se přihlásit pomocí Vašeho Facebooku, nebo vytvořit účet přes formulář.

Přihlásil-a, jsem se. Nevím jestli to zatím stačí?
Ano, to je dostačující. Po registraci, nám zašlete na email vyuka@alie.cz Vaše iniciály (křestní jméno a příjmení) pod kterými jste registrovani v systému. Obratem Vás zapíšeme do ukázkového kurzu pro lektory, kde můžete spolu s námi vyzkoušet všechny možnosti co náš systém nabízí.

Co musím mít nainstalováno na svém PC?
Učitel a student musí mít nainstalovanou webkameru a mikrofon.

Nemám žádné pedagogické vzdělání jenom tlumočím a překládám. To asi na výuku nestačí?
Pedagogické vzdělání není nutné. Potřebné je mít vztah k jazyku a ke studentům, kteří se jazyk učí.

Bydlím daleko, nevadí to?
Vzdálenost mezi učitelem a studentem nehraje žádnou roli. Výuka se uskutečňuje na internetu.

Jak bude výuka probíhat?
Výuka bude probíhat podle Vašich možností a podle Vašeho rozsahu. Náš systém „Výuky jazyků“ je založen na otevřenosti a modulárnosti. Můžete si nastavit maximální počet studentů (5) na live chat hodinu. Můžete si nastavit jakýkoliv počet live chat hodin, ve kterých se budete se studenty scházet a vyučovat je. Studenti v mezidobí budou plnit úkoly, které jim zadáte v kurzu.

V jakém rozsahu bude výuka probíhat?
Rozsah výuky si určujete sami podle tématu kurzu. Když se budete chtít věnovat výuce jen jednu hodinu denně, deset, nebo celý den, popřípadě v noci nebo o víkendu, tak máte možnost si tyto hodiny ve svém kalendáři povolit. Možnosti jsou omezené jen na 24 hodin za den a 365 dnů v roce ( u přestupného roku na 366).

Existuje nějaký manuál nebo metodický pokyn?
Manuál, ukázkové testy, live chat, vědomostní kvízy a další interaktivní výukové prostředky Vám zpřístupníme v kurzu pro učitele. Poskytneme Vám programy, ve kterých můžete vytvářet výukové aplikace, testy a úkoly. Tyto programy jsou open source a jsou pro Vás připraveny zdarma.

Chtěl-a bych se podívat, jak vyučování probíhá.

Zaregistrujte se a napište nám, že jste učitel-ka a vše Vám předvedeme. Pro ukázku systému musíte mít nainstalovanou webovou kameru a mikrofon.

Kolik platí lektor za Využití Vašeho systému?
Za využívání a provoz systémového zázemí náleží provozovateli odměna ve výši 20% z odučené hodiny.

Kolik a jak platí studenti lektorovi za odučené hodiny?
Student má na zaplacení kurzu několik možností, ale vstoupit na vyučovací hodinu může jen tehdy, když má tuto hodinu uhrazenou. Všechny úhrady od studentů se hradí na účet provozovatele a před vstupem do hodiny se převádí na účet lektora.